🥥🍓 Chew on the tropical trend—sweet, chewy, and irresistibly fresh!
JUBES Coconut Gel offers 12.7 oz packs of chewy nata de coco jelly cubes infused with natural strawberry flavor. Made from fermented coconut, this fiber-rich treat is perfect for immediate enjoyment or as a flavorful addition to your favorite drinks and desserts.
I**G
Perfect for Hwache
The media could not be loaded. It was the perfect addition. It’s not too sweet and has a texture that is very hard to describe but worth the try.
G**R
Great treat!
I saw these on TikTok and decided to give them a try. They are a refreshing treat with a unique texture. It's truly hard to describe. I had anticipated them being like jelly, but they aren't. They have a soft yet firm texture. Very unique. They are a great late night snack.
A**S
Super yummy
These little things are so tasty, if you like jello and you like Kool aid you will love these guys. I would highly recommend giving these a try.
D**S
My daughter really enjoyed
My daughter really enjoyed the flavor and texture
M**B
Disgusting
Disgusting!!! This smelled horrible like throw up, it was expired or something. Although it said it expires until September, it smelled so bad I did not let my kids try this. I can’t even return it now and threw all of them out!
S**Y
Missed one
Only came with 3 when I bought 4 but other than that really really good, very enjoyable🌝
A**N
Buy these they’re awesome
So everyone says they hate the texture or flavor, I personally love it, the best way I can describe it is like a firm jello, it’s not necessarily jiggly though and it’s a bit firm. I used to get these in mackinaw when I was younger. I’ve only ever had the strawberry though and I love them. If you don’t like them at first I’d give them a second chance, the texture is a bit weird at first I’ll admit but now I’m obsessed with it and the flavor.
D**J
Very tasty 😋
The sellers are very nice, and the product itself is really good They taste better cold I have purchased these before in store and couldn’t find them again. This is a reasonable Price for the item considering they usually go from $5-$8 or more Per single pack! (Don’t purchase if you don’t like jelly/jello like consistency)🙃
Trustpilot
Hace 1 mes
Hace 3 semanas